ללמוד לצייר עם עפרון

מתחשק לך ללמוד לצייר עם עפרון? מתחילים עם רישום מאוד פשוט של אובייקט אחד, קטן

מתמקדים בשלב ראשון בתלת מימד שלו

שלב שני ממלאים אור וצל, ע"י הרבה מאוד גוונים של אפור.……הנה הכל, בסרטון הבא

ללמוד לצייר עם עפרון
רישום עם עפרון

כשמנסים בפעם ראשונה, זה יכול להיראות כך… מה חסר פה? חסר הרקע. התייחסו לרקע ותנו שם הרבה גוונים. וגם כדאי להוסיף המון אפורים ומעברים בינהם שיעצימו את התמונה

אבל אם תתמידו ותמשיכו, תוכלו להתקדם ולהגיע לתוצאות כאלה:

רישום עם עיפרון
רישום מתקדם

תכונות החומר: חומר קווי שונה ברכותו ובכהותו בהתאם לרכות העופרת שבתוכו (שמצוינת במספר שמוטבע עליו) וללחץ היד. סדרת H הנם עפרונות המיועדים בעיקר לשרטוט, וסדרת B הם עפרונות רכים, המיועדים לרישום.

מצעים וכלים נלווים לעבודה בעיפרון:

נייר- ניירות יכילו יפה את העיפרון, אבל, אם רוצים לצייר עבודה בעלת צללים בתהליך רישום קלאסי, יש צורך לעבוד על נייר קרטרידג' שהוא חלק ונטול גבשושיות. כמובן שניתן לצייר בעיפרון על ניירות בגוונים שונים.

מחק פחם- למחק תפקיד של מדלל קווים וכתמים, אבל יש לו תפקיד נוסף משמעותי, של בניית אור בציור. כאשר רוצים הבהק אור על אזור כהה יחסית, ניתן להשתמש במחק פחם שנילוש לחוד, וכך להבהיר את המקום ולתת את האור הדרוש.

פיקסטיב- יקבע את העיפרון אל הנייר.

 על דרך העבודה בעיפרון:

ברישום קלאסי המבוסס על בניית קומפוזיציה וגוונים מצטברים, יש צורך לעבוד בעיפרון בסדר עולה של רכות. מתחילים ומתווים את הארגון הכללי בקווים שנוצרים רק ממשקל העיפרון על הנייר ולא בלחץ היד, על מנת ליצור "תלמים" בנייר ולשטח אותו.

בשלב הארגון הכללי בונים את הטונים הכלליים של המבנה ברשתות לכל הכיוונים שנבנות באופן מצטבר ולא בלחץ. יש להקפיד על חידוד מתמיד של העיפרון לחוד סיכה( עדיף בסכין חיתוך, שכן אז אפשר לחדד חוד ארוך- 1\2 – 1 ס"מ) ולראות את קצהו בבירור על הנייר בזמן העבודה.

כאשר התמצה הגוון שניתן להפיק מ- HB (רק ממשקלו על הנייר) עוברים לעיפרון B  ושוב, ברשתות, מפרטים אזורים נוספים, וכך עד הכהות הרצויה ב-8B שלב אחרי שלב. תהליך זה נמשך זמן רב ודורש סבלנות, והתחושה שמתקבלת היא שהדימוי הסתתר כל העת בתוך הנייר והוא מתגלה ומתבהר לאט לאט.

התנסויות ראשוניות בעיפרון:

  • כל מה שהעיפרון יודע לעשות: למלא נייר בשרבוטים ובסימנים שונים: קו חלש, חזק, זורם, מקוטע, רך, מסלסל, איטי, מהיר, קצבים שונים לחצים שונים.
  • לעבוד ביד הלא מורגלת. מה היא יודעת לעשות?
  • לעבוד בשתי ידיים ביחד.
  • לעבוד בעיניים עצומות.
  • יצירת מרקמים שונים בעיפרון, ושימוש ברשתות.
  • קווי רשת מצטברים שיוצרים ארגון או דימוי.
  • רישום עצם בחדר עם תאורה חריפה מכיוון אחד.

אם בא לך להמשיך וללמוד, את/ה מוזמן להכנס לקרוס אנטרנטי ולקבל בכל שבוע שיעור וידאו ישירות  למחשב שלך,  וללמוד לצייר בעלות של 107 ש"ח לחודש, בלבד!!!

2 תגובות על “ללמוד לצייר עם עפרון

כתיבת תגובה